Přihlášení učitele
Jméno:
Heslo:

  Vstup studenta
Kód:
FAQ
Otázka: Jaké technické podmínky musí být splněny pro implementaci metodiky WebQuestů ve výuce?
Odpověď: Podmínkou je, aby učitel v roli zadavatele i každý student měli po dobu práce na řešení k dispozici počítač s přístupem do internetu. Připojení musí být natolik kvalitní, aby umožňovalo bezproblémové stahování stránek a dokumentů doporučených v zadání.
Otázka: Jak mám získat skutečnou adresu článku vloženého do systému? Potřebuji si na něj udělat odkaz z mého Webu.
Odpověď: Zobrazte si příslušný článek, pravým tlačítkem myši vyberte Vlastnosti a Adresu (URL) zkopírujte pomocí schránky kam je jen libo.
Otázka: Kam zmizel můj rozdělaný publikovaný WebQuest?
Odpověď: Vzhledem k tomu, že zjevně nehotové publikované WebQuesty nemohou nikoho zajímat, a tak snižují použitelnost celého archivu, je povinností administrátora takové mazat. Proto doporučujeme dokončit celý WebQuest před jeho prvním publikováním. Zároveň je velmi vhodné si vytvořený obsah archivovat i mimo prostředí tohoto systému. Nejlepší je tvořit v textovém editoru a pak do článků WebQuestu jen kopírovat.
Otázka: Dobrý den. Po nechtěném odkliknutí "publikovat" wq jsem chtěl tento wq opravit vytvorenim nove verze. Po změně např. klíčových slov a uložení se mi změny neuloži. Je tento postup správný? Děkuji mproch
Odpověď: Váš postup je správný! Problém je v tom, že v okamžiku publikování WQ může být tento okamžitě použit pro zadání. Bylo by velmi nevhodné v již vytvořených zadáních dodatečně něco měnit. Proto není možné publikované WQ dále editovat! Je však možné v nové verzi (rozpoznatelné číslem) změny provést ("uložení" zde znamená jen záznam změn) a tuto opět publikovat. Pak nová verze nahradí v archivu starou. Důležité ale je, že všechna zadání používají navždy právě tu verzi WQ, pro níž byla vytvořena.
Otázka: Krásný den - dokončuji Webquest jako práci lektorky pro kurz Počitačové sítě. Mám ho publikovat?? A co posouzení od Vás. Děkuji za odpoveď. Magdalena
Odpověď: Obecně platí, že publikovat má smysl pouze WQ hotový, a to v tom okamžiku, kdy je připravený k realizaci zadání. Pokud potřebujete tvořit WQ týmově nebo žádáte o připomínky před jeho zveřejněním, lze buď obsah připravovat v texovém tvaru mimo systém WebQuest.cz nebo pro přípravu použít společné konto.
Otázka: Jaká jsou kritéria pro hodnocení WebQuestů pomocí hvězdiček?
Odpověď: Hlavním kritériem hodnocení je schopnost napomáhat k dosažení vyšších forem myšlení žáků či studentů v duchu Bloomovy taxonomie vzdělávacích cílu (viz Metodická pomoc). K vedlejším kritériím patří originalita námětu, aktivizace dětí s různými zájmy, mezipředmětové vztahy, jazykové a grafické zpracování, výběr vhodných odkazů, využitelnost zadání v podmínkách našich škol apod.
Otázka: Dobrý den, jak mám přidělit kódy svým studentům, aby se k webquestu dostali? děkuji Irena
Odpověď: Možností je více. Nejméně vhodné je ruční přepisování. Typickým řešením může být zkopírování do textového souboru a uložení na vhodném místě na lokální síti, kam mají studenti přístup. Stejně je možné jim to poslat mailem nebo dnes třeba pomocí ICQ apod.
Otázka: Dobrý den, je možné zadávat webquesty i v anglickém nebo německém jazyce?
Odpověď: Samozřejmě! Jen neočekávejte hodnocení v podobě hvězdiček. Obsahem se v tomto případě nezabýváme.
Otázka: Dobrý den, chci vytvořit svůj první webquest, ale nepustí mě to dál-nemám "zvolený adesář". Jak na to? děkuji radka
Odpověď:
Otázka: Kde najdu jak se mají přidělovat kody žákům? Jména? čísla? Zavádím to někde ve svém webquestu? Kde?
Odpověď: